Szkodliwość tlenków żelaza. Prawda czy Fałsz ?

W dobie internetu niemal każda treść może być wypowiedziana publicznie. Ludzie często posługują się terminami, sami ich nie rozumiejąc powtarzają niepotwierdzone informacje, które wielokrotnie kopiowane stają się prawdą. Przykłady upubliczniania na rynku makijażu permanentnego nieprawdziwych informacji można mnożyć, jedna z nich dotyczy szkodliwości tlenków żelaza w pigmentach.

KOLOR I PIGMENTY W MAKIJAŻU PERMANENTNYM. POMIĘDZY MARKETINGIEM, WIEDZĄ I DOŚWIADCZENIEM.

Żyjemy w świecie reklamy i marketingu. Ten świat mówi nam, co powinniśmy mieć, aby być szczęśliwym, zdrowym, tym podobne. Branża makijażu permanentnego jest częścią tego zjawiska. Przez reklamę i marketing z trudem przebijają się rzetelna widza o technice, urządzeniach czy pigmentach do makijażu permanentnego. W artykule pragnę omówić problemy związane z wyborem i zmianą pigmentów do makijażu w kontekście działąń marketingowych dostawców pigmentów i szkoleń.

Sterylność w gabinecie linergisty, czyli świadome podejście do zabiegu mikropigmentacji.

Kosmetologia Estetyczna
Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu, który w praktyczny sposób omawia tematykę sterylności w gabinecie w makijażu permanentnego. "WAŻNE Jeśli nie chcemy, by makijaż permanentny był zabiegiem kosmetycznym wysokiego ryzyka, zagrażającym zdrowiu czy nawet życiu, należy wszystkie powyższe wskazówki traktować poważnie."

Nauczanie makijażu permanentnego. Pomiędzy misją a biznesem.

Kosmetologia Estetyczna
Zapraszamy do lektury artykułu, który omawia problematykę nauczania makijażu permanentnego. "Warto pamiętać, że pozyskiwanie wiedzy jest procesem stałym, często mozolnym, w trudzie, często jest to nauka na błędach. Aby proces nauczania był jak najefektywniejszy, niezwykle ważna jest nie tylko odpowiednia liczba godzin, program, ale i umiejętności nauczania. Ze strony ucznia potrzebne jest nieustanne otwarcie na zdobywanie wiedzy. To proces, który nigdy się nie kończy. Warto też, aby w zdobywaniu wiedzy kierować się mądrością. Należy pamiętać, że tak jak w życiu, nie ta muzyka jest najlepsza, która najbardziej jest popularna, nie ci pisarze, którzy pojawiają się na liście bestsellerów, i nie ci ludzi są najmądrzejsi, którzy sami tak o sobie mówią. Ponieważ nauczanie makijażu, oprócz pewnej misji, jest też biznesem, wielu szkoleniowców stara się zdobyć przede wszystkim klienta, oferując atrakcyjne opakowanie. Zawsze warto dowiedzieć się dokładnie, co jest w środku przed zakupem wymarzonego towaru."

Zawód trener - kolejny etap na drodze rozwoju w makijażu permanentnym.

zawód trener
Makijaż permanentny to dziedzina, która daje olbrzymie możliwości rozwoju. Pierwsze kroki nie są łatwe. Szczęściem jest rozpocząć swoją zawodową drogę z trenerem, który zapewni solidną podstawę. Często niestety okazuje się, że szkolenie podstawowe nie spełnia naszych oczekiwań i naraża nas na niepowodzenie już na początku przygody z makijażem. Za szkoleniem idzie w parze zakup urządzenia, jeśli ten podyktowany jest jedynie przez chęć zysku trenera czy nieumiejętności pokierowania kursantem przy jego wyborze, porażka – w tym również finansowa potrafi podciąć nam skrzydła.

Wybór urządzenia do makijażu permanentnego. Jakość ma znaczenie, ale dobry sprzęt to nie wszystko.

wybór urządzenia do makijażu permanentnego
Wybór urządzenia to nie lada wyzwanie dla osób, które rozpoczynają przygodę z makijażem permanentnym. Po porównaniu ofert okazuje się, że na rynku mamy do wyboru co najmniej kilkadziesiąt sprzętów, które wyróżniają się właśnie „tym czymś”, co powinno nas przekonać do ich zakupu. Kosmiczne prędkości, pozwalające na niezwykle szybką pracę, zaawansowane programy, niemal samodzielnie wykonujące piękne makijaże, procesory wyczuwające grubość skóry – człowiek nabiera pewności, że po takim zakupie kariera jest naprawdę możliwa… Ile w tym prawdy ? Czy można założyć, że to właśnie urządzenie odpowiada za jakość wykonanych pigmentacji ?

ZAWÓD LINERGISTA - CHAŁUPNIK CZY ARTYSTA ?

Zawód linergista makijaż permanentny
Praca w zawodzie linergisty jest nieodłącznie związana z ludźmi oraz ich oczekiwaniami w sferze wyglądu, za spełnienie których płacą, zatem mają prawo oczekiwać. Na rynku roi się od gabinetów oferujących makijaż permanentny. Zażarta walka o klienta zbliża wielu z nas nieuchronnie do bezdyskusyjnego spełnienia marzeń odbiorcy usług. Pozyskanie klienta zdaje się być najważniejszym momentem jego obsługi.

Jak mądrze konkurować?

Jak mądrze konkurować makijaż permanentny
Konkurowanie w branży kosmetycznej jest stałym elementem naszego funkcjonowania. Z konkurencją spotykamy się bezpośrednio, przechodząc obok salonu kosmetycznego, oglądając reklamę czy stronę, pośrednio poprzez klientów, którzy byli u konkurencji i nas odwiedzają, a także poprzez te osoby, które zrezygnowały z usług naszego salonu.

Po pierwsze - nie szkodzić. Ciemna strona makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny stał się niezwykle popularny na przestrzeni ostatnich lat. Wraz z jego powszechnością spadła jednak jego jakość. Na ulicach rzucają nam się w oczy oszpecone przez nieudane pigmentacje twarze. Karykaturalne ciemne brwi, mocno wyciągnięte kreski, usta zakonturowane poza czerwienią wargową. Gdy taki makijaż jest wynikiem gustu jego właścicielki, problem dotyczy w zasadzie wyłącznie nas, jako obserwatora tego zjawiska. Prawdziwą udręką jest natomiast noszenie makijażu, który jest wynikiem błędu czy braku doświadczenia osoby, która go wykonywała. Codzienny makijaż zamienia się w prawdziwą sztukę kamuflażu. Nagle grzywka, o której nigdy nie myślałyśmy, staje się nieodzownym elementem fryzury. Czekanie, aż problem rozwiąże się sam, nie przynosi rezultatów – nieudany makijaż, jak na złość, utrzymuje się w skórze bardzo solidnie. Co więcej, na naszej twarzy pojawia się feeria barw – makijaż ewoluuje, ukazując się w czerwonym, fioletowym bądź granatowym świetle. Przychodzi czas, by rozprawić się z tematem, i tu mogą zacząć się dopiero prawdziwe problemy...

Pigmentacja ust. Najczęściej popełniane błędy w makijażu permanentnym

Pigmentacja ust artykuł w Kosmetologii
Makijaż permanentny ust to zagadnienie, które przysparza najwięcej problemów osobom rozpoczynającym wykonywanie zawodu linergisty. Powodem jest fakt, że usta to stosunkowo duża i niezwykle delikatna powierzchnia. Właściwa, praktyczna umiejętność pracy na powierzchni ust jest więc nie lada wyzwaniem dla osób początkujących.

Strony