Szkolenia zaawansowane

Szkolenia zaawansowane z makijażu permanentnego

Mikropigmentacja jest obszarem, który daje olbrzymie możliwości rozwoju. W zawód linergisty wpisane jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie warsztatu. Szkolenia z zaawansowanych technik pigmentacji przeznaczone są dla osób, które opanowały podstawowe techniki pracy igłą i pragną rozwijać swoje umiejętności na wyższym poziomie.

 

PIGMENTACJA BRWI

Ombre Brows - technika henny, cienia

1 dzień

Technika polegająca na idealnym cieniowaniu łuku brwiowego, w taki sposób by brwi mocniej były podkreślone w dolnej linii, a delikatnie roztarte w ich górnej części i na froncie przy nasadach. Technika przeznaczona jest dla wszystkich kobiet, które cenią sobie naturalność i lekkość w makijażu permanentnym. Na rynku funkcjonuje bardzo różne nazewnictwo tej metody - pixel, henna, ombre, welur, shadow, stardust - przyglądając się z bliska efektom jakie są uzyskiwane przy wykorzystaniu wszystkich powyższych metod można dojść do wniosku, że są dokładnie takie same, a nazwy nie mają nic wspólnego z techniką, a raczej z marketingiem. 

 

Hair Strokes - technika włoskowa

2 dni

Technika włoskowa jest chyba najtrudniejszą ze wszystkich technik w makijażu permanentnym. Przeznczona wyłącznie dla osób, które opanowały w dobrym stopniu podstawowe techniki pigmentacji. Wymaga olbrzymiej świadomości ręki oraz stabilności ruchu, umiejętności prowadzenia idealnej kreski. Dlatego tak ważne jest by na szkolenie nie zapisywać się na początkowym etapie przygody z makijażem permanentnym, wedle zasady, że najpierw trzeba nauczyć się chodzić, by móc sprawnie radzić sobie z bieganiem. 

Podczas szkolenia z pigmentacji włosa nacisk kładziony jest na dwa tematy. Jeden, bez którego nie sposób rozpocząć pracę na żywej modelce to zrozumienie konstrukcji - układu włosów. W tym celu niezbędne są ćwiczenia z ołówkiem oraz praca na sztucznych skórkach. Do drugiego etapu szkolenia - pigmentacji na skórze mogą przystąpić jedynie osoby, które nie mają problemów z układem włosów.

Drugi etap to przede wszystkim skupienie się na technice polegającej na odpowiednim prowadzeniu igły w skórze.

Połączenie tych dwóch powyższych kwestii oznacza sukces. Włoski wymagają spokoju, cierpliwości i wielu miesięcy ćwiczeń. Jeśli nie jesteście typem "dłubka" lepiej skupić się na metodzie OMBRE, która pozwala na uzyskanie równie pięknych i lekkich brwi i nie wymaga aż tak koronkowej pracy.

Technika włoskowa budzi olbrzymie zainteresowanie wśród klientek gabinetów, ale zazwyczaj jest to związane z tym, że oglądają w sieci zdjęcia prac tuż po wykonaniu, kiedy brwi są dosyć mocno nasycone kolorem. Trzeba mieć świadomość, że brwi wykonane w tej technice są po wygojeniu nizwykle naturalne i ten delikatny efekt jest często niewystarczający dla klientek.

Technika włosa nie jest również przeznaczona dla każdego rodzaju skóry. O ile świetnie sprawdza się w przypadku młodych jędrnych skór, potocznie nazywanych "baby face", to już nie nadaje się do skór tłustych, porowatych.

 

Technika łączona Ombre Brows&Hair Strokes - cień połączony z włosem

1 dzień

W związku z tym, że efekt pigmentacj uzyskany metodą włoskową jest niezwykle naturalny i dla większości klientek niewystarczający, często łączy się go z metodą cieniowania w ten sposób, by nasycić nieco mocniej dolną linię brwi i zagęścić ich środkową część. W efekcie finalnym włoski są nieco bardziej zaznaczone na froncie oraz w górnej linii brwi. Trzeba mieć jednak świadomość, że układ włosów należy zawsze dobrać indywidualnie do danej sytuacji i nie ma jednego dobrego rozwiązania dla każdej klientki.

Szkolenie dedykowane jest wyłącznie osobom, które ukończyły pierwszy, dwu dniowy etap pigmentacji brwi metodą włoskową.

 

Technika Microblading - manualna technika pigmentacji

2 dni

Technika manualna pigmentacji brwi polegająca na wykorzystaniu specjalnego pen'a do którego montujemy spacjalne igły - ostrza. Ostrza do pigmentacji włosa ułożone są w jednej linii, ukośnie lub w formie litery U. Mają różne grubości.

Technika budzi zainteresowanie wśród osób, które nie mają nic wspólnego z makijażem permanentnym, co uważamy za błąd. Jest to najczęściej spowodowane przekonaniem, że można rozpocząć pracę w zawodzie przy niskiej inwestycji w materiały. Koszt takiego pena do microbladingu to kilkadziesiąt złotych. Nic bardziej mylnego. Microblading nie jest ani techniką łatwą, ani dającą możliwości rozwoju podobne do pracy maszynowej. Perfekcyjnie wykonane brwi wymagają wielu miesięcy ćwiczeń. Nieodpowiednio wykonana technika grozi bliznami w skórze.

Tak jak w metodzie włoskowej, w technice microblading kładziemy nacisk na dwa aspekty: naukę struktury - układu włosów na sztucznych skórkach i praktyczne wykonanie zabiegu na modelkach.

Po kursie uczestnicy otrzymują certyfikat odbycia kursu, natomiast zaświadczenie potwierdzające podwyższenie kwalifikacji zawodowych wystawiamy dopiero w momencie, kiedy kursanci prześlą swoje prace i pozytywnie je zatwerdzimy.

 

Microblading&Shading - włos oraz cień

1 dzień

Podobnie jak w klasycznej technice włoskowej wykonanej maszyną, w technice microblading można dodatkowo wycieniować powierzchnię brwi tak by były ciemniejsze i pełniejsze. Cieniowanie można wykonać penem, specjalnie przeznaczoną do tego igłą do pracy manualnej - ma okrągły kształt, lub maszyną do makijażu permanentnego. Na to szkolenie zapraszamy wyłącznie osoby, które ukończyły w naszej placówce szkolenie 2 dniowe z techniki Microblading.

 

POWIEKI

Eyliner

1 dzień

Powieka jest jednym z najtrudniejszych obszarów w makijażu pemanentnym. Oko łzawi, drga, powieki zaciskają się. Do tego dochodzi aspekt psychologiczny i pewna obawa klientek przed pracującą blisko oka igłą. Opanowanie odpowiedniej techniki trzymania powieki zapewnia komfort zarówno klientce jak i osobie pigmentującej. Właściwa pigmentacja natomiast pozwoli na uzyskanie zadowalających efektów w możliwie najkrótszym czasie, a co za tym idzie z najmniejszym obciążeniem oka klientki. Nie bez znaczenia jest tu odpowiedni dobór kształtu kreski dekoracyjnej do kształtu oka. Zupełnie inaczej pigmentuje się młodą jędrną powiekę, inaczej podchodzi do skóry dojrzałej.

Szkolenie skupia się na wszystkich aspektach pigmentacji powiek. Kluczem do odpowiedniego wykonania zabiegu jest bezpieczeństwo.

 

Shadow Eyliner

1 dzień

Szkolenie dedykowane jest osobom, które mają w odpowiedni sposób opanowaną technikę pigmentacji powiek. Jesteśmy przekonani do delikatnych roztartychh kresek. Cienie rozłożone na całą powiekę nie mieszczą się w naszym kanonie pojmowania piękna i estetyki. Wątpliwość budzi również ich przyszłość i to jak kolor będzie pracował z czasem.

Dlatego właśnie zachęcamy Was do lekkich cieniowań powieki, przy użyciu neutralnych kolorów, które pięknie podkreślą tęczówkę oka i nie będą się nudzić na codzień. Czarna podstawa kreski i jej cieniowanie brązem, szarością, stonowaną zielenią pozwala na uzyskanie pięknych efektów.

 

USTA

Ombre Lips

1 dzień

Usta to obszar, któy po szkoleniach podstawowych powoduje chyba najwięcej nieprzespanych nocy. Trzeba się zaprzyjaźnić z tą delikatną powierzchnią, a odwdzięczy się piękną stabilizacją pigmentu. Niebagatelny wpływ na jakość zabiegów mają odpowiednio stosowane znieczulenia i preparaty stosowane podczas pracy. Kluczowa jest jednak technika. Metoda OMBRE polega na wykonaniu idealnego cieniowania w taki sposób, by usta podkreślone były najbardziej przy konturze i stopniowo rozjaśniały się w środku. Pozwala na uzyskanie zarówno mocniej napigmentowanych makijaży jak i subtelnego podkreślenia czerwieni wargowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Sczegółowe informacje Aneta Czerwonka 512 817 700.