laserowe usuwanie makijażu tatuażu i makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu

Usuwanie makijażu hover

Usuwanie makijażu

Usuwanie makijażu permanentnego

Coraz więcej osób  pojawia się w naszym centrum na konsultacjach w sprawie korekty - naprawy lub całkowitego usunięcia nieudanego makijażu permanentnego. Na rynku pojawia się coraz więcej osób, które świadczą nieprofesjonalne usługi w tym zakresie. Wiąże się to z faktem, że poziom szkoleń w Polsce jest jeszcze bardzo niski. Po dwudniowych kursach niedoświadczone osoby zaczynają na własną rękę eksperymentować na nieświadomych klientkach. Finał jest łatwy do przewidzenia. Na szczęście doświadczone linergistki umieją często pomóc w takich sytuacjach. Dysponujemy dwiema metodami usuwania makijażu permanentnego:

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu za pomocą LASERA Q SWITCH

Jak działa laser do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego?

Działanie lasera do usuwania tatuażu (makijażu permanentnego) polega na rozbijaniu cząsteczek barwnika, w wyniku czego barwnik stopniowo jaśnieje i w efekcie jest on usuwany z organizmu. Jest to zabieg wysoce skuteczny, charakteryzuje się bardzo szybkim działaniem i stosunkowo niewielkimi efektami ubocznymi: czasowym zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry.

Ile zabiegów potrzeba aby usunąć tatuaż, makijaż za pomocą lasera?

Liczba zabiegów i ich skuteczność zależy od „jakości” wykonanego makijażu – od tego jak głęboko został wykonany, od użytych barwników od jego kształtu oraz od indywidualnej reakcji organizmu. Niekiedy zdarza się, że już po jednym razie mamy efekt pożądany, zazwyczaj jest to jednak kilka sesji (2-6). Na ilość zabiegów ma wpływ jakość lasera. Im lepszy laser tym mniej zabiegów i są one mniej bolesne.

Efektywność laserowego usuwania tatuażu, makijażu permanentnego.

Dziś laser jest w stanie rozwiązać większość problemów, wynikających z nieodpowiedniej mikropigmentacji. Jesteśmy nim w stanie usunąć pigment z ust, choć tu klientka musi liczyć się z możliwością jego czasowej zmiany na odcień granatowy (laser eliminuje najpierw czerwony kolor z pigmentu, który jest składową barwnika do makijażu permanentnego, a pozostawia odcień niebieski, który usuwany jest podczas kolejnej sesji zabiegowej), możemy usunąć zbyt opadającą końcówkę kreski czy nawet migrację z powiek, do której dochodzi, gdy praca igły jest zbyt agresywna (tu niezbędne są specjalne nakładki zabezpieczające gałkę oczną przed światłem lasera i duże doświadczenie osoby wykonującej zabieg), możemy też usuwać niechciane kolory z brwi – czerwienie redukowane są w zasadzie podczas jednego zabiegu, ciemne granatowe brwi potrzebują nieco większej ilości sesji, ale efekty są zazwyczaj zadowalające.

Jasne pigmenty mogą być usunięte ze skóry poprzez zastosowanie specjalnego preparatu, który implementowany za pomocą igły do makijażu permanentnego na odpowiednią głębokość skóry jest w stanie wydobyć pigment, wyciągnąć go na powierzchnię do strupka, który tworzy się na skórze po jego użyciu, i wraz z jego odpadnięciem odpada również część koloru. Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może prowadzić jednak do powstania blizn.

Jesteśmy firmą specjalizującą się w laserowym usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego. Dysponujemy najszerszą ofertą laserów wyspecjalizowanych w skutecznym usuwaniu niechcianych tatuaży i makijaży. Dzięki naszemu doświadczeniu zapewniamy bezpieczeństwo zabiegów i efekty. Cena zabiegu laserowego usuwania tatuaży zależy od powierzchni tatuażu, jakości jego wykonania, głębokości, czy użytych barwników. Serdeczenie zapraszamy na zabiegi laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego do naszego salonu w Julianowie koło Warszawy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Usuwamy praktycznie wszystkie tatuaże, usuwamy makijaż permanentny ust, brwi, a nawet kresek. Dzięki laserowemu usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego możemy przywrócić naturalność wyglądu i pozbyć się nieudanych pigmentacji.

Zalecenia po laserowym usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego

Przez pierwsze 24 godziny po laserowym usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego należy:

 • Miejsce poddane zabiegowi traktować ze szczególną ostrożnością;
 • Nie dotykać ani nie masować miejsc poddanych zabiegowi;
 • Zachować wysoką higienę dłoni, istnieje bowiem duże ryzyko wtórnego zakażenia;
 • Unikać wzmożonego wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli;
 • Ochładzać powierzchni gdzie był wykonywany zabieg, suchymi okładami
 • Unikać spożywania alkoholu;
 • Nie nakładać makijażu w obszarze objętym zabiegiem.

Przez cały okres dłuższy niż 24 godziny po laserowym usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego zaleca się:

 • Stosowanie przez pierwszych kilka dni kremu barierowego, nawilżającego skórę PANTENOL, ALANTAN+, TRIBIOTIC, BEPANTEN zwłaszcza przy niskich temperaturach;
 • Nie korzystać z sauny, basenu, krioterapii, siłowni przez okres 2 tygodni (do momentu wygojenia się miejsca zabiegowego);
 •  Nie korzystać z solarium przez okres 6 tygodni przed zabiegiem oraz 6 tygodni po zabiegu - nie stosowanie się do tej zasady grozi powstaniem przebarwień oraz poparzeniem skóry;
 •  Unikać silnej ekspozycji słonecznej przez okres 6 miesięcy i stosować krem z filtrem minimum SPF50;
 •  Nie poddawać się zabiegom peelingu chemicznego i mechanicznego , nie stosować toników na bazie alkoholu oraz kremów z kwasami owocowymi i witaminą A przez okres 4 tygodni od zabiegu;
 • Nie przemywać obszaru objętego zabiegiem preparatami z zawartością alkoholu;
 • Kolejny zabieg z użyciem lasera można wykonać po upływie 4-6 tygodni.

Zapraszamy do obejrzenia efektów laserowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego na naszej stronie w postaci  filmów.

Więcej na temat laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego można przeczytać w artykule  Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie makijaż permanentny brwi. Efekty przed i po

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą specjalnego preparatu

Preparat który wprowadzany jest wgłąb skóry, wiąże cząsteczki barwnika i "wciąga" je na powierzchnię skóry w postaci strupka. Metoda stosowana jest w ostateczności, najczęściej do usuwania jasnego cielistego pigmentu, który nie ma szans być usunięty przez laser. Klientki nie chcą korzystać z tej metody, ponieważ widoczny nieestetyczny strupek, którego nie można w żaden sposób zamaskować przez kilka dni przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Czasem jest to niestety jedyna droga, która staje się koniecznością.

Kamuflaż

Jest to technika wykorzystywana w ostateczności, kiedy zabiegi usuwające barwnik ze skóry nie przyniosły pożądanych efektów. Polega na nałożeniu na skórę pigmentów zbliżonych odcieniem do koloru skóry. Technika wymaga olbrzymiego doświadczenia ze strony osoby wykonującej zabieg, w przeciwnym razie narazić możemy się na posiadanie żółtej nieestetycznej plamy na twarzy, której usunięcie może być w przyszłości niemożliwe. Kamuflaż stosuje się do zamaskowania absolutnych resztek makijażu - nie da się nim zamalować czarnej krzywej kreski czy ciemnych brwi.