laserowe usuwanie makijażu tatuażu i makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu

Usuwanie makijażu hover

Usuwanie makijażu

Coraz więcej osób  pojawia się w naszym centrum na konsultacjach w sprawie korekty - naprawy lub całkowitego usunięcia nieudanego makijażu permanentnego. Na rynku pojawia się coraz więcej osób, które świadczą nieprofesjonalne usługi w tym zakresie. Wiąże się to z faktem, że poziom szkoleń w Polsce jest jeszcze bardzo niski. Po dwudniowych kursach niedoświadczone osoby zaczynają na własną rękę eksperymentować na nieświadomych klientkach. Finał jest łatwy do przewidzenia.

Na szczęście doświadczone linergistki umieją często pomóc w takich sytuacjach. Dysponujemy dwiema metodami usuwania makijażu:


Usuwanie makijażu i tatuażu za pomocą LASERA Q SWITCH

Działanie lasera polega na rozbijaniu cząsteczek barwnika, w wyniku czego barwnik stopniowo jaśnieje i w efekcie jest on usuwany z organizmu. Jest to zabieg wysoce skuteczny, który charakteryzuje się bardzo szybkim działaniem i stosunkowo niewielkimi efektami ubocznymi: czasowym zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry. Liczba zabiegów i ich skuteczność zależy od „jakości” wykonanego makijażu – od tego jak głęboko został wykonany, od użytych barwników od jego kształtu oraz od indywidualnej reakcji organizmu. Niekiedy zdarza się, że już po jednym razie mamy efekt pożądany, zazwyczaj jest to jednak kilka sesji (2-6).

Dziś laser jest w stanie rozwiązać większość problemów, wynikających z nieodpowiedniej mikropigmentacji. Jesteśmy nim w stanie usunąć pigment z ust, choć tu klientka musi liczyć się z możliwością jego czasowej zmiany na odcień granatowy (laser eliminuje najpierw czerwony kolor z pigmentu, który jest składową barwnika do makijażu permanentnego, a pozostawia odcień niebieski, który usuwany jest podczas kolejnej sesji zabiegowej), możemy usunąć zbyt opadającą końcówkę kreski czy nawet migrację z powiek, do której dochodzi, gdy praca igły jest zbyt agresywna (tu niezbędne są specjalne nakładki zabezpieczające gałkę oczną przed światłem lasera i duże doświadczenie osoby wykonującej zabieg), możemy też usuwać niechciane kolory z brwi – czerwienie redukowane są w zasadzie podczas jednego zabiegu, ciemne granatowe brwi potrzebują nieco większej ilości sesji, ale efekty są zazwyczaj zadowalające.

Jasne pigmenty mogą być usunięte ze skóry poprzez zastosowanie specjalnego preparatu, który implementowany za pomocą igły do makijażu permanentnego na odpowiednią głębokość skóry jest w stanie wydobyć pigment, wyciągnąć go na powierzchnię do strupka, który tworzy się na skórze po jego użyciu, i wraz z jego odpadnięciem odpada również część koloru. Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może prowadzić jednak do powstania blizn. Więcej na temat laserowego usuwania tatuażu i makijążu permanentnego można przeczytać w artykule Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Jesteśmy firmą specjalizującą się w laserowym uswaniu tatuażu i makijażu permanentnego. Dysponujemy najszerszą ofertą laserów wyspecjalizowanych w skutecznym usuwaniu niechcianych tatuaży i makijaży. Dzięki naszemu dośiwadczniu zapewniamy bezpieczeństwo zabiegów i efekty.

Usuwanie makijażu za pomocą specjalnego prepartu

Preparat który wprowadzany jest wgłąb skóry, wiąże cząsteczki barwnika i "wciąga" je na powierzchnię skóry w postaci strupka. Metoda stosowana jest w ostateczności, najczęściej do usuwania jasnego cielistego pigmentu, który nie ma szans być usunięty przez laser. Klientki nie chcą korzystać z tej metody, ponieważ widoczny nieestetyczny strupek, którego nie można w żaden sposób zamaskować przez kilka dni przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Czasem jest to niestety jedyna droga, która staje się koniecznością.

Kamuflaż

Jest to technika wykorzystywana w ostateczności, kiedy zabiegi usuwające barwnik ze skóry nie przyniosły pożądanych efektów. Polega na nałożeniu na skórę pigmentów zblizonych odcieniem do koloru skóry. Technika wymaga olbrzymiego doświadczenia ze strony osoby wykonującej zabieg, w przeciwnym razie narazić możemy się na posiadanie zółtej nieestetycznej plamy na twarzy, której usunięcie może być w przyszłości niemożliwe. Kamuflaż stosuje się do zamaskowania absolutnych resztek makijażu - nie da się nim zamalować czarnej krzywej kreski czy ciemnych brwi.