Szkolenia uzupełniające makijaż permanentny

Szkolenia uzupełniające

Pigmentologia, perfekcyjny rysunek wstępny

1 dzień

Z naszego doświadczenia wynika, że pigmentologia oraz rysunek wstępny są często pomijanymi, ale jakże ważnymi elementami szkoleń z makijażu permanentnego. Podstawą dobrze wykonanych makijaży jest ich odpowiednia forma.

Zrozumienie podstawowych zasad budowy twarzy, proporcji, anatomii mięśni pozwoli na zaprojektowanie perfekcyjnych brwi, ust czy kresek na powiekach. Oczywiście jak wszędzie, niezbędne jest indywidualne podejście do każdego klienta, ale pewne prawidła pomogą nam w odnalezieniu właściwego kierunku.

Podczas szkolenia uczymy jak wykonać rysunek przy pomocy prostych narzędzi pomiarowych - nitki i kredki, cyrkla, suwmiarki czy zwykłej linijki.

Obalamy mit absolutnej symetrii i zachęcamy by głównym celem w pigmentacji brwi było "uratowanie" jak największej ilości naturalnych włosków i nie wyrywanie całej reszty tylko po to by brwi znalazły się wysoko na czole. Sprzeciwiamy się absolutnie wyrysowywaniu ust poza czerwienią wargową i pigmentowaniu powiek na połowie ich powierzchni.

Jeśli idea nienagannego, zawsze wyglądającego naturalnie makijażu jest Wam bliska, zapraszamy!

 

Laserowe usuwanie niechcianych pigmentacji (makijażu permanentnego). Wiecej na temat szkolenia można przeczytać tutaj

 

 

Bezlaserowe usuwanie niechcianych pigmentacji - PML Remover

1 dzień

Nie we wszystkich przypadkach można zastosować zabieg laserowego usuwania tatuażu. Są klienci, którzy mają za sobą choroby nowotworowe, tacy którzy na etapie korekt nieudanego makijażu potraktowani zostali cielistym pigmentem - dwutlenkiem tytanu oraz tacy, którzy poprostu boją się zabiegu laserowego czy najzwyczajniej w świecie go nie chcą.

PML Remover to preparat mineralny, który jest wspaniałą alternatywą dla zabiegów laserowych. Zazwyczaj wydłuża nieco całą procedurę usuwania niechcianego pigmentu, ale niesie za sobą mniejsze ryzyko podrażnień pozabiegowych.

Tworzy z laserem świetną parę - niejednokrotnie łączy się oba rozwiązania w jednej terapii, stosując je zamiennie.

 

Szkolenie z pierwszej pomocy

1 dzień

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy kiedy pracuje się na codzień z dużą ilością klientów wydaje się być kluczowe. Tak jednak nie jest i jest to kolejny temat, który jest traktowany po macoszemu, rzadko które szkolenia podstawowe mają w programie szkolenie z 1 pomocy.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego ratownika medycznego.

Cennik naszych szkoleń